Yazan:tamirkolik / Kategori / 0 Yorum

Reballing İşlemi Nedir ?

Reballing İşlemi; Laptop ekran kartlarının arızalanması sonucunda ekran kartının üzerindeki eskiyen tüm lehim toplarının çıkarılması ve yenilenmesi işlemidir.

Reballing işlemi nasıl yapılır yazımıza reballing işlemi nasıl yapılır adlı yazımızdan bakabilirsiniz.

Mühendisler BGA devrelerini, çip ile kart üzerinde çizili devreler arasında tam teması sağlayacak şekilde tasarlarlar. Isınma, gerilme gibi sebeplerden dolayı zaman içinde lehim toplarının oluşturduğu bağlantılar kopar ve BGA yongalarının çalışmasını sürdürmek için bunların yenilenmesi gerekir.

Reballing işlemi genellikle bilgisayarların, dizüstülerin ve oyun konsollarının ana kartları üzerinde yapılır. Sorun yaratan parça ise genellikle ekran kartının çipidir. Bu çip üzerindeki lehimlenmiş bağlantılar zaman içinde bozulur ve çoğu durumda tamir edilmesi gerekir.

Bozulmuş lehim bağlantıları karşımıza çeşitli sorunlarla birlikte çıkar. Bazen oyun oynarken ya da bir video görüntülerken bilgisayarın ekranı aniden siyaha döner ve boş ekran dışında hiçbir şey gelmez. Bilgisayarınızın yanı sıra oyun konsolunda da benzer bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Ekranın tümünde oluşan dikey – yatay çizgiler ya da noktalar da bozulmuş lehim bağlantılarından kaynaklanabilir. Hatta bazen bu yüzden sisteminiz başlatılamaz.

NOT: Arızalı olan özellikle anakart arızaları olan cihazınızı lütfen uzman teknisyenleri olan ama en önemlisi bga rework cihazı olan firmalara veriniz. Çünki, örnek olarak ekran kartı arızalı olan bir cihazınız var. Bunda yapılması gereken işlem chipset reballing işlemidir. Chipset reballing işlemi ise bga rework cihazları ile yapılır. Bga cihazı olmayan laptop tamir firmaları ise sıcak hava cihazları ile chipseti sökmeye çalıştıklarından tüm yolları yakarlar. Böyle olunca da ekran kartı tamiri mümkün iken bırakın tamir etmeyi ekran kartının değişim işlemini bile yapılamaz hale getiriyorlar. Bu sefer anakartınızı değiştirmek zorunda kalırsınız.

Laptop ekran kartı tamiri konusunda uzmanlaşmış firmamız; Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış; laptoplarınızın ekran kartı tamirini 6 ay işçilik garantisi altında yapmaktayız.

Sizinde ekran kartı arızalı olan bir cihazınız var ise bizlere güvenle gönderebilirsiniz. Tüm Türkiye ‘ye kargo hizmetimiz vardır.

Neden Sizi Tercih Etmeliyim ?

İstanbul Kadıköy başta olmak üzere tüm Türkiye ‘de ki, kurumsal firma, kurum ve son kullanıcılara; Uzman teknik kadromuz, 15 yıllık tecrübemiz, son teknoloji ekipmanlarımız ve her türlü yedek parçalarımızı sorunsuz şekilde temin edebildiğimiz çözüm ortaklarımız ile garanti süresi dolmuş – garanti dışı kalmış; Acerasuscasperdellexperhpmonsterlglenovosamsungsony vaio ve toshiba) notebook / laptopların diğer adı ile dizüstü bilgisayarların ve apple ürünleri olan macbook promacbook air ve imac cihazlar üzerine; Chipset tamirifan temizliği ve bakımıanakart tamiriekran kartı tamiriekran değişimişarj soketi giriş yeri tamirikasa onarımımenteşe tamiriklavye değişimi, usb, wlan, vga, wifi, ethernet, hdmi gibi diğer parçaların da tamirini, bakımını, değişimini ve aynı zamanda da yedek parça satışı hizmetlerini vermekte olan kurumsal bir bilgisayar firmasıyız.
İstanbul ‘da bir çok laptop tamiri yapan firmalar varken, cihazınızı vereceğiniz bilgisayar firmasını iyi araştırın, zamanınızı, paranızı ve verilerinizin güvenliğinizi riske atmayın.

Türkiye ‘nin Her Yerine İndirimli Kargo Hizmeti

Türkiye ‘nin neresinde olursanız olun, arızalı olan cihazınızı bizlere sürat kargo 1220430336 anlaşma kodu ile indirimli olarak gönderebilirsiniz.

Not: Ürününüzü gönderirken iletişim bilgilerinizi ve cihazınızda ki arızayı yazmanızı rica ederiz.