Casper Laptop Ekran Kartı Chip Tamiri / Değişimi | 48 Saatte Teslim

Casper laptop ekran kartı tamiri ve değişimi konusunda uzmanlaşmış Tamir Kolik, Kadıköy 'de ki teknik servisimizde, İstanbul başta olmak üzere Türkiye 'nin her yerinde ki son kullanıcı, firma, şirket ve kurumlara uzman kadromuz, uygun fiyat avantajlarımız ve gerekli teknik ekipmanlarımız ile (bga rework cihazı dahil) tam donanımlı olan servisimizde; Casper dizüstü laptop bilgisayarların ekran kartı (gpu) tamiri > reballing yada çip değişim işlemini en geç 48 saat içinde sonuçlandırmaktayız.

Casper Laptop ekran kartı tamiriServisimize getireceğiniz notebooklarınızın tüm arızalarını ücretsiz olarak tespit eder onay aldığımız takdirde tamir işlemine başlarız. Onayı alınmayan cihazların laptop tamirine ücret almıyoruz.

Casper Laptoplarda Ekran Kartı Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Casper dizüstü laptoplarda ekran kartı çipinin arızalı olup olmadığını anlamak için aşağı da ki sorunlardan biri ile karşılaşmış olmalısınız,

 • Işıklar yanar ama görüntü olmaz,
 • Mavi ekran olur,
 • Ekranda küçük küçük kareler olur,
 • Oyun oynarken donar yada birden kapanır,
 • Reset atar,
 • Siyah ekranda kalır,
 • Ekranda titreme, renkli çizgiler oluşur veya donmalar olur.

Casper laptop ekran kartı tamiri nasıl yapılırBu gibi durumlar oluştuğunda özellikle yavaş çalışmaya başladığı yada mavi yada siyah ekranda kalmaya başladığı an zaman kaybetmeden işinde uzman bir notebook servisine götürürseniz belki daha kötü durumların önüne geçebilirsiniz.

Casper Laptoplarda Ekran Kartları Neden Yanar ?

Casper laptoplarda ekran kartlarının yanmasının başlıca sebepleri aşağı da ki gibidir;

 • Darbe,
 • Sıvı teması,
 • Voltaj sorunları,
 • Özellikle ısınmalardan kaynaklıdır.

Casper Laptoplarda Ekran Kartlarının Yanmaması İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Casper laptoplarda ekran kartı (gpu) çipinin yanmaması için;

 • Sıcak ve tozlu ortamda çalışmamaya çalışın. (Güneşi çok görmemeli)
 • Her zaman şarjda çalıştırmayın.
 • Isınmamasına ve soğutma sistemine özen gösterin. (Notebook altına fan koyabilirsiniz)
 • En önemlisi ise yılda en az 1 kez bakım yaptırın.

Casper Laptop Ekran Kartı Tamiri yada Değişimi Nasıl Yapılıyor ?

Casper laptop ekran kartı (gpu) chip tamiri yada çip değişim işlemini yapmak için öncelikle chipin sökülmesi gereklidir. Bu da bga rework cihazları ile yapılmalıdır. Kesinlikle sıcak hava cihazları kullanmamalıdır. Önce çipi söküyoruz, ardından chipin altında ki ayaklar temizlenir ve toplar yeniden dizilir. Buna reballing işlemi denir. Bu sayede ekran kartı tamiri yapılmış olur. Değişimde ise aynı şekilde chip sökülür yeni olan ekran kartı chipi aynı şekilde monte edilir. Buna da chip değişimi diyoruz.

Casper laptop ekran kartı tamiri değişimi fiyatları ne kadarÖNEMLİ

Casper dizüstü laptoplarda ekran kartı chipleri sıcak hava cihazları ile sökülürse eğer chipin kenarında ki yollar yanar bu durumda yollar yeniden çekilmesi gerekir kaldı ki bu durum genelde olmuyor ve anakartın değişmesi gerekiyor.

Birde fırınlama denilen olay vardır ki ondan da lütfen uzak durunuz. Bu çözümler bir çözüm değil aksine sorundur. O yüzden cihazınızı onarıma vereceğiniz zaman bga cihazı olmayan firmaları direkt eleyebilirsiniz.

Laptop chipset tamiri sayfamızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Casper Laptopumda Işıklar Yanıyor Ama Ekran Gelmiyor ?

Casper laptopunuz açılıyor, ışıklar yanıyor ama ekran gelmiyorsa bunun iki nedeni vardır. Ya ramler bozuktur ya da ekran kartınız yanmıştır. Öncelikle yapacağınız işlem ramleri çıkarın ve bir silgi ile silin sonra tekrar takın eğer görüntü yine gelmezse ekran kartınız yanmış demektir.

Casper Laptoplarda Ekran Kartı Değişir Mi ?

"Casper dizüstü laptop bilgisayarlarda ekran kartları dahili ve harici diğer adı ile paylaşımlı ve paylaşımsız olmak üzere ikiye ayrılır. Paylaşımlı yani dahili ekran kartlarında değişim söz konusu değildir, harici yani paylaşımsız olan ekran kartlarında ise aynı model ile değişir. Aslında bir üst model ile de değişir ama bunun riski büyüktür, olmama ihtimali elbette vardır ve bu durum anakarta zarar verebileceği için biz bu riski almamaktayız."

Casper Laptop Ekran Kartı Tamiri Süresi Ne Kadar ?

Servisimizde Casper laptop ekran kartı tamir işlemini aslında aynı gün yapıyoruz ama testi ile birlikte 2 günü buluyor, chip değişim işleminde ise çipin tedarik süreci ile birlikte 3 ila 10 gün arasında değişmektedir.

Casper Laptop Ekran Kartı Tamiri / Değişimi Tamiri Fiyatları Ne Kadar ?

Casper laptop ekran kartı (gpu) chip tamiri yani reballing işlemi ortalama 350-400 TL civarındadır. Çip değişimi fiyatı ise notebook üzerinde ki chipin modeline göre değiştiğinden net fiyat için cihazın marka model ve çipin modelini bilmemiz gerekmektedir. Tabii bir de anakartın durumu önemlidir.

İstanbul 'da bir çok Casper laptop ekran kartı (gpu) chipset tamiri ve değişimi yapan firmalar varken cihazınızı profesyonel olmayan ellere bırakmayın. Çünkü ekran kartı tamiri kolay bir iş değildir ve bilgisayarınız bir daha açılmayabilir.

Casper Laptop Ekran Kartı Chipset Reballing İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır ?

Casper laptop ekran kartı chip reballing işlemi; Laptop ekran kartlarının arızalanması sonucunda ekran kartı chipinin üzerindeki eskiyen tüm lehim toplarının çıkarılması ve yenilenmesi işlemidir.

Casper laptop ekran kartlarında reballing işlemi nasıl yapılır yazımıza reballing işlemi nasıl yapılır sayfamızdan bakabilirsiniz.

Ayrıca laptop chipset tamiri / değişimi nedir ve nasıl yapılır sayfamızdan da detaylı yazımıza bakabilirsiniz.

Casper Laptop Ekran Kartı (GPU) Chip Tamiri / Değişimi İçin Google Etiketlerimiz;
laptop ekran kartı değişir mi

 • Casper laptop ekran kartı tamiri
 • Casper laptop ekran kartı tamiri fiyatı ne kadar
 • Casper laptop ekran kartı değişimi fiyatı ne kadar
 • Casper laptoplarda ekran kartı değişir mi
 • Casper laptop ekran kartı tamir olur mu
 • Casper laptop ekran kartı tamiri tavsiye
 • Casper notebook ekran kartı tavsiye
 • Casper notebook ekran kartı tamircisi
 • Casper laptop ekranda dikey çizgiler oluştu
 • Casper laptop ekran kare kare oldu
 • Casper laptop ekran kartı arızası nasıl anlaşılır
 • Casper laptop ekran kartı chipset fiyatları
 • Casper laptop ekran kartı çip ısıtma fiyatları
 • Casper laptop ekran kartı fırınlama

Tavsiye Edilmiş Uygun Fiyatlı En İyi Laptop Tamir Firması

Tavsiye edilmiş uygun fiyatlı en iyi laptop tamir firması ünvanını, biz değil, sorunlarına hem uygun hemde hızlı çözüm sunduğumuz müşterilerimiz vermiştir. Gerek son kullanıcı, gerek şirket, gerekse kurumlara uzman teknik ekibimiz, profesyonel ekipmanlarımız, uygun fiyatlarımız ve güler yüzlü satış temsilcilerimiz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

İstanbul Kadıköy dışında başka şubemiz yoktur.

Neden Size Güvenmeliyim Ve Sizi Tercih Etmeliyim ?

Asıl soru bu aslında. Öncelikle, bizler 20 yıllık bir tecrübeye ve uzman kadrodan oluşan bir yapıya sahip olan kurumsal bir bilgisayar firmasıyız. Sadece son kullanıcılara değil kurumsal firmalara da hizmet vermekteyiz. Firmamızda kullanılan ürünler orjinal olup hepsi 1 yıl garanti kapsamında satılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kayıt altına alınarak yapıldığından her müşterimizi çok iyi tanırız. Fiyatlarımızı elimizden geldiğince esnek tutmaya çalışıyoruz.

Ayrıca, Google 'da 1. sayfada olmamız ve 1 tane bile olumsuz yorumumuzun olmamasının da sizlere güven telkin edeceğini düşünmekteyiz. Bu arada maalesef sektörümüzün geldiği nokta öyle bir duruma geldi ki, insanlar bilgisayarlarını servise bırakamaz oldu. Bizde bu noktada hemen yapılabilecek arızaları müşterilerimizin gözü önünde yapmaya karar verdik. Teknik servisimizi de sizlerin görmesi için dizayn ettik yani herşey göz önünde ve şeffaf. İşte bu yüzden güvenilir bir firma olduğumuzu düşünmekteyiz.

İstanbul 'da bir çok laptop tamiri yapan firmalar varken, cihazınızı vereceğiniz bilgisayar firmasını iyi araştırın, zamanınızı, paranızı ve verilerinizin güvenliğinizi riske atmayın.

Türkiye 'nin Her Yerine İndirimli Kargo Hizmetimiz Vardır

Türkiye 'nin neresinde olursanız olun, arızalı olan cihazınızı bizlere sürat kargo 1220430336 anlaşma kodu ile indirimli olarak gönderebilirsiniz.

Teknik Servisimize Gelecek Müşterilerimizin Dikkatine

Ürün stoğu ve servis yoğunluk durumu anlık olarak değiştiğinden sizleri bekletmemek adına randevulu sistemle çalışmaktayız. Bunun için gelmeden önce 0216 405 12 69 dan bizi arayarak yada 0532 440 82 66 whatsapp hattımıza yazarak kayıt oluşturmanızı rica ederiz.

Laptop Arızaları ve Tamir İşlemleri Konusunda Sık Sorulan Sorular

Tamir Sırasında Bilgilerim Silinir Mi ?

Hayır. Hiç bir şekilde silinmez.

Müşterilerimizden Yorumlar

Bilen Ayaz
Bilen Ayaz
2022-01-03
İki yil once ekran degisimi yapilmisti notbook guvenilir isini tertemiz yapan firma iletisimleri bilgi vermeleri de cok super gözü kapali güvelir firma tesekkur ederim
Hızır Can
Hızır Can
2021-09-18
Asus orjinal servisinin 20 günde teslim edebiliriz dediği laptopu 5 saatte tertemiz tamir edip temizliyip teslim ettiler. hem de orjinal servisin yarı fiyatına. Tamamen şans eseri buldum ama aşırı memnun kaldım. Teşekkürler
bekir karaca
bekir karaca
2021-09-08
Profesyonel bir ekip iyi kalitede iyi değerin yanında her soruma yanıt alabildim
egerdegem kagarabık
egerdegem kagarabık
2021-09-02
laptop ve notebook tamiri için ideal bir yer.
Ayşenur İşçi
Ayşenur İşçi
2021-09-01
Çok kısa sürede tamir kolik teknisyenleri laptop klavye tamiri yaptı teşekkür ederim
İsmail Yakım
İsmail Yakım
2021-08-29
Teknolojik ürünler için mükemmel bir yer laptop yedek parça
Emirhan Kaplaner
Emirhan Kaplaner
2021-08-27
telefonuma yedek parça lazım oldu tüm markaların yedek parçaları var
Alara Dönmez
Alara Dönmez
2021-08-25
Bilgisayarımın ekranında sorun vardı kısa bir sürede sorunsuz bir şekilde hallettiler 💯👏