Acer Laptop Ekran Kartı Tamiri / Değişimi | 48 Saatte Teslim

Acer laptop ekran kartı tamiri ve değişimi konusunda binlerce referansımız ile, İstanbul başta olmak üzere Türkiye 'nin her yerinde ki müşterilerimize, garanti süresi dolmuş yada garanti dışı kalmış Asus dizüstü laptop bilgisayarların ekran kartı (gpu) chip tamiri ve çip değişim işlemini uzman kadromuz, uygun fiyatlarımız ve gerekli teknik ekipmanlarımız ile (bga rework cihazı dahil) tam donanımlı olan servisimizde en geç 48 saat içinde sonuçlandırmaktayız.

Servisimize getireceğiniz notebooklarınızın tüm arızalarını ücretsiz olarak tespit eder onay aldığımız takdirde tamir işlemine başlarız. Onayı alınmayan cihazların laptop tamirine ücret almıyoruz.

Acer Laptoplarda Ekran Kartı Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Acer Laptop ekran kartı tamiriAcer dizüstü laptoplarda ekran kartı çipinin arızalı olup olmadığını anlamak için aşağı da ki sorunlardan biri ile karşılaşmış olmalısınız,

 • Işıklar yanar ama görüntü olmaz,
 • Mavi ekran olur,
 • Ekranda küçük küçük kareler olur,
 • Oyun oynarken donar yada birden kapanır,
 • Reset atar,
 • Siyah ekranda kalır,
 • Ekranda titreme, renkli çizgiler oluşur veya donmalar olur.

Bu gibi durumlar oluştuğunda özellikle yavaş çalışmaya başladığı yada mavi yada siyah ekranda kalmaya başladığı an zaman kaybetmeden işinde uzman bir notebook servisine götürürseniz belki daha kötü durumların önüne geçebilirsiniz.

Acer Laptoplarda Ekran Kartları Neden Yanar ?

Acer laptop ekran kartı tamiri değişimi fiyatları ne kadar

Acer laptoplarda ekran kartlarının yanmasının başlıca sebepleri aşağı da ki gibidir;

 • Darbe,
 • Sıvı teması,
 • Voltaj sorunları,
 • Özellikle ısınmalardan kaynaklıdır.

Acer Laptoplarda Ekran Kartlarının Yanmaması İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Acer laptoplarda ekran kartı (gpu) çipinin yanmaması için;

 • Sıcak ve tozlu ortamda çalışmamaya çalışın. (Güneşi çok görmemeli)
 • Her zaman şarjda çalıştırmayın.
 • Isınmamasına ve soğutma sistemine özen gösterin. (Notebook altına fan koyabilirsiniz)
 • En önemlisi ise yılda en az 1 kez bakım yaptırın.

Acer Laptop Ekran Kartı Tamiri yada Değişimi Nasıl Yapılıyor ?

Acer laptop ekran kartı (gpu) chip tamiri yada çip değişim işlemini yapmak için öncelikle chipin sökülmesi gereklidir. Bu da bga rework cihazları ile yapılmalıdır. Kesinlikle sıcak hava cihazları kullanmamalıdır. Önce çipi söküyoruz, ardından chipin altında ki ayaklar temizlenir ve toplar yeniden dizilir. Buna reballing işlemi denir. Bu sayede ekran kartı tamiri yapılmış olur. Değişimde ise aynı şekilde chip sökülür yeni olan ekran kartı chipi aynı şekilde monte edilir. Buna da chip değişimi diyoruz.

Acer laptop ekran kartı tamiri nasıl yapılırÖNEMLİ

Acer dizüstü laptoplarda ekran kartı chipleri sıcak hava cihazları ile sökülürse eğer chipin kenarında ki yollar yanar bu durumda yollar yeniden çekilmesi gerekir kaldı ki bu durum genelde olmuyor ve anakartın değişmesi gerekiyor.

Birde fırınlama denilen olay vardır ki ondan da lütfen uzak durunuz. Bu çözümler bir çözüm değil aksine sorundur. O yüzden cihazınızı onarıma vereceğiniz zaman bga cihazı olmayan firmaları direkt eleyebilirsiniz.

Laptop chipset tamiri sayfamızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopumda Işıklar Yanıyor Ama Ekran Gelmiyor ?

Acer laptopunuz açılıyor, ışıklar yanıyor ama ekran gelmiyorsa bunun iki nedeni vardır. Ya ramler bozuktur ya da ekran kartınız yanmıştır. Öncelikle yapacağınız işlem ramleri çıkarın ve bir silgi ile silin sonra tekrar takın eğer görüntü yine gelmezse ekran kartınız yanmış demektir.

Acer Laptoplarda Ekran Kartı Değişir Mi ?

acer laptop ekran kartı değişir miAcer dizüstü laptop bilgisayarlarda ekran kartları dahili ve harici diğer adı ile paylaşımlı ve paylaşımsız olmak üzere ikiye ayrılır. Paylaşımlı yani dahili ekran kartlarında değişim söz konusu değildir, harici yani paylaşımsız olan ekran kartlarında ise aynı model ile değişir. Aslında bir üst model ile de değişir ama bunun riski büyüktür, olmama ihtimali elbette vardır ve bu durum anakarta zarar verebileceği için biz bu riski almamaktayız."

Acer Laptop Ekran Kartı Tamiri Süresi Ne Kadar ?

Servisimizde Acer laptop ekran kartı tamir işlemini aslında aynı gün yapıyoruz ama testi ile birlikte 2 günü buluyor, chip değişim işleminde ise çipin tedarik süreci ile birlikte 3 ila 10 gün arasında değişmektedir.

Acer Laptop Ekran Kartı Tamiri / Değişimi Fiyatları Ne Kadar ?

Acer laptop ekran kartı (gpu) chip tamiri yani reballing fiyatı ortalama 350-400 TL civarındadır. Çip değişimi fiyatı ise notebook üzerinde ki chipin modeline göre değiştiğinden net fiyat için cihazın marka model ve çipin modelini bilmemiz gerekmektedir. Tabii bir de anakartın durumu önemlidir.

İstanbul 'da bir çok Acer laptop ekran kartı chipset tamiri ve değişimi yapan firmalar varken cihazınızı profesyonel olmayan ellere bırakmayın. Çünkü ekran kartı tamiri kolay bir iş değildir ve bilgisayarınız bir daha açılmayabilir.

Acer Laptop Ekran Kartı Chipset Reballing İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır ?

Laptop ekran kartlarının arızalanması sonucunda ekran kartı chipinin üzerindeki eskiyen tüm lehim toplarının çıkarılması ve yenilenmesi işlemidir.

Acer laptop ekran kartlarında reballing işlemi nasıl yapılır yazımıza reballing işlemi nasıl yapılır sayfamızdan bakabilirsiniz.

Ayrıca laptop chipleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz laptop chipset tamiri / değişimi nedir ve nasıl yapılır sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Acer Laptop Ekran Kartı (GPU) Chip Tamiri / Değişimi İçin Google Etiketlerimiz;
acer laptop ekran kartı tamiri değişimi fiyatları

 • Acer laptop ekran kartı tamiri
 • Acer laptop ekran kartı tamiri fiyatı ne kadar
 • Acer laptop ekran kartı değişimi fiyatı ne kadar
 • Acer laptoplarda ekran kartı değişir mi
 • Acer laptop ekran kartı tamir olur mu
 • Acer laptop ekran kartı tamiri tavsiye
 • Acer notebook ekran kartı tavsiye
 • Acer notebook ekran kartı tamircisi
 • Acer laptop ekranda dikey çizgiler oluştu
 • Acer laptop ekran kare kare oldu
 • Acer laptop ekran kartı arızası nasıl anlaşılır
 • Acer laptop ekran kartı chipset fiyatları
 • Acer laptop ekran kartı çip ısıtma fiyatları
 • Acer laptop ekran kartı fırınlama
 • acer laptop ekran kartı reballing işlemi nedir nasıl yapılır

Tavsiye Edilmiş Uygun Fiyatlı En İyi Laptop Tamir Firması

Tavsiye edilmiş uygun fiyatlı en iyi laptop tamir firması ünvanını, biz değil, sorunlarına hem uygun hemde hızlı çözüm sunduğumuz müşterilerimiz vermiştir. Gerek son kullanıcı, gerek şirket, gerekse kurumlara uzman teknik ekibimiz, profesyonel ekipmanlarımız, uygun fiyatlarımız ve güler yüzlü satış temsilcilerimiz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

İstanbul Kadıköy dışında başka şubemiz yoktur.

Neden Size Güvenmeliyim Ve Sizi Tercih Etmeliyim ?

Asıl soru bu aslında. Öncelikle, bizler 20 yıllık bir tecrübeye ve uzman kadrodan oluşan bir yapıya sahip olan kurumsal bir bilgisayar firmasıyız. Sadece son kullanıcılara değil kurumsal firmalara da hizmet vermekteyiz. Firmamızda kullanılan ürünler orjinal olup hepsi 1 yıl garanti kapsamında satılmaktadır. Yapılan tüm işlemler kayıt altına alınarak yapıldığından her müşterimizi çok iyi tanırız. Fiyatlarımızı elimizden geldiğince esnek tutmaya çalışıyoruz.

Ayrıca, Google 'da 1. sayfada olmamız ve 1 tane bile olumsuz yorumumuzun olmamasının da sizlere güven telkin edeceğini düşünmekteyiz. Bu arada maalesef sektörümüzün geldiği nokta öyle bir duruma geldi ki, insanlar bilgisayarlarını servise bırakamaz oldu. Bizde bu noktada hemen yapılabilecek arızaları müşterilerimizin gözü önünde yapmaya karar verdik. Teknik servisimizi de sizlerin görmesi için dizayn ettik yani herşey göz önünde ve şeffaf. İşte bu yüzden güvenilir bir firma olduğumuzu düşünmekteyiz.

Türkiye 'nin Her Yerine İndirimli Kargo Hizmetimiz Vardır

Türkiye 'nin neresinde olursanız olun, arızalı olan cihazınızı bizlere sürat kargo 1220430336 anlaşma kodu ile indirimli olarak gönderebilirsiniz.

Teknik Servisimize Gelecek Müşterilerimizin Dikkatine

Ürün stoğu ve servis yoğunluk durumu anlık olarak değiştiğinden sizleri bekletmemek adına randevulu sistemle çalışmaktayız. Bunun için gelmeden önce 0216 405 12 69 dan bizi arayarak yada 0532 440 82 66 whatsapp hattımıza yazarak kayıt oluşturmanızı rica ederiz.

Laptop Arızaları ve Tamir İşlemleri Konusunda Sık Sorulan Sorular

Tamir Sırasında Bilgilerim Silinir Mi ?

Hayır. Hiç bir şekilde silinmez.

Müşterilerimizden Yorumlar

murat tarum
murat tarum
2022-11-15
Merhaba buradaki yorumlari okuyup size güvendim. Istanbul'da değilim ama Persembe günü Dell xps 15 cihazimi akrabam vasitasiyla oluyorsa tamiri icin size yollayacagim. Yani sizden bir hizmet yada geri dönüs almadan hatta iletisime dahi gecmeden yaziyorum. Selamlar.
Ender M. Eksioglu
Ender M. Eksioglu
2022-11-15
Dizüstü bilgisayarımın menteşesini kısa sürede ve profesyonel şekilde tamir ettiler. Tavsiye edebileceğim bir işletme.
Doğuşcan Kipkaya
Doğuşcan Kipkaya
2022-11-03
Casper marka biz notebook sahibiyim ekranında kırıkları mevcuttu bir kaç yerle görüşme sağladım ve olumlu pozitif bi yanıt alamadım ama sağolsunlar tamirkolik ailesi yardımıma yetişti çok bir şekilde tamirim yapıldı pozitif enerji dolu çalışma arkadaşları var yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum en ufak sorunda dahil her türlü yardımcı oldular ve çok memnun kaldım tamir bakım vs o tür şeyler için gideceklere kesinlikle tavsiye ederim pişman olmazsınız tekrardan bütün çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum:)
Prof. Oak
Prof. Oak
2022-11-03
Monster laptopumun anakartı kısa devre yapmıştı. Sorunsuz tamir edildi. 6 ay da garanti verdiler. Teşekkürler.
gürbüz çınar
gürbüz çınar
2022-10-22
mükemmel bir onarımla hp laptop um eski haline döndü.kırık kasa onarımı ile birlikte diğer bakımları gerçekleştirdiler.didimden gönderip çok kısa sürede geri aldım.hem iletişim nezaketlerinden hemde profesyonelliklerinden dolayı teşekkür ederim..
CEM ELÇİ
CEM ELÇİ
2022-09-30
Merhaba, Dizustu bilgisayarimin ekrani goruntu vermiyordu. Ismi lazim degil bir tamirciye vermistim (vermez olaydim) 3 bilemedin 5 gunde hallederiz dediler. 20 gun beklettiler. Yapamadik maalesef deyip dagittiklari laptopu dogru duzgun bile toplamadan geri verdiler.. Tamir Kolik ise bilgisayarimin sorununu 1 gun icinde tespit edip , tamir ederek bana verdi. En basta guler yuzuyle yardimci olan Yakup Bey`e ve tum Tamir Kolik ekibine cok tesekkur ediyorum..
Ali Dasbas
Ali Dasbas
2022-09-28
Mükemmel.
Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk
2022-09-11
yaklaşık bir yıl önce hp dokunmatik laptopum bozulmustu, salı kargo ile yollamıştım, çarşamba akşam genel bir kontrol yapıp ertesi gün yaptılar videosunu gnderdiler, orjinal sarj aleti bazulmus oda anakartı bozmuş, anakart parası vermedn sadece ıkıyuz lıra artı başka bir adaptor ile 650 liraya halletmişlerdi sağolsunla.r. benm hatamdan dolayı gene aynı hatayı yaptı hiç açılmıyrdu laptp aradım saolsunlar sorun benden kaynaklı olmasına ragmen sadece yetmiş lira kargo parası odedim, bu vesile ile dilara beye ve burhan beye cok tesekkr edyrum, bu vesile ile ipad cam tamiri yapıyrlsa onuda yollcam inşallah