acer laptop sorunları
Yazan:tamirkolik / Kategori / 0 Yorum

Acer Laptop Sorunları ve Çözümleri

Acer Laptoplarda Genel Sorunlar ve Yapabilecekleriniz

Bu sayfa, Acer laptop sahiplerinin sıklıkla karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara elimizden geldiğince çözüm önerileri sunmaya çalıştığımız blog sayfamızdır.

Acer laptop tamiri konusunda yaşadığınız sorunları aşağı da başlık başlık yazdık ama burada olmayan ve sizin karşılaştığınız bir sorun var ise bize whatsapptan yazarak anında hem cevap hem de fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Acer Laptopum Açılmıyor Işıklar Dahi Yanmıyor Ne Yapmalıyım ?

Acer laptopunuz hiç bir şekilde açılmıyorsa (ışıklar dahi yanmıyorsa) bunun nedeni genelde donanımsal kaynaklıdır. Yani anakart kaynaklı diyebiliriz. Yine de aşağıda ki işlemleri deneyerek şansınızı zorlayabilirsiniz.

Bataryayı komple çıkarın (vidalı ise sökün) ve açmaya çalışın açılmazsa eğer

 • Şarj soketiniz arızalı olabilir bu yüzden de tetik almadığı için açılmamazlık yapabilir, O yüzden önce soket yuvası kontrol edilmeli, soket de sorun yoksa;
 • Anakart da kısa devre sorunu olabilir,
 • Anakart da besleme arızası sorunu olabilir,

Laptop anakartları kendi kendine bozulacak ürünler değildir. Isınma, sıvı teması ya da darbe sonucunda bozulmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgiye acer laptop anakart tamiri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopum Açılıyor Işıklar da Yanıyor Ama Görüntü Yok Ne Yapmalıyım ?

Acer laptopunuz açılıyor, ışıklar yanıyor  ama görüntü yok ise bunun sebebi ya ramlerde sorun vardır yada ekran kartı arızasıdır. Bunun için önce ramleri çıkarın silgi yardımı ile silin yine de açılmazsa sorun ekran kartıdır. Ekran kartı chiplerinde bozulmalar genellikle ısınma, sıvı teması ve darbe kaynaklıdır. Bu gibi durumda yapılacak işlem ekran kartı chipsetinin mümkünse tamiri (reballing dediğimiz işlem) değilse yeni chip takılması işlemidir.

Laptop ekran kartlarında ki arızaların bir çoğu, ısınma, sıvı teması ve darbe sonucunda oluşmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgiye acer laptop ekran kartı tamiri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopum Açılıyor Ama Görüntü Çok Az Ne Yapabilirim ?

Acer laptopunuz açılıyor ama görüntü çok az yani telefon ışığını tuttuğunuzda çok az da olsa görebiliyorsanız bu I/O dediğim chipin yandığının göstergesidir. Bu durumlar genellikle bataryayı sökmeden ekran değişimlerinde gerçekleşmektedir. Yapılması gereken IO çipinin değişmesi gerekmektedir.

Laptop chipset tamiri sayfamızdan fiyat ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopumun Kapağı Kapanmıyor Ne Yapmam Lazım ?

Acer laptoplarda kapak kapanmamasının sebebi menteşelerin yada kasada ki menteşeleri tutan yuvaların kırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda yapılması gereken işlem ya kasanın değişmesi yada tamiridir. Laptoplar da en pahalı parçalardan biri de kasa aksamlarıdır. O yüzden biz bu durumlarda yapabiliyorsak kasa tamirini yapmaya çalışıyoruz en son ihtimalde kasa değişimine gitmekteyiz.

Acer laptop kasa ve menteşe tamiri / değişimi sayfamızdan fiyat ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopum Şarj Olmuyor Ne Yapabilirim ?

Şarj giriş yeri yani Dc Jack soketi, laptopların adaptör de ki enerjinin anakarta aktarılmasını sağlar. Acer laptopunuz şarj olmuyorsa muhtemel sorun dc sokettedir yani şarj giriş yerindedir. Bu durumda yapılacak olan işlem şarj giriş yerinin yani dc soketin mümkünse tamiri değilse değişimi gerekmektedir.

Laptop şarj giriş yeri (dc soket) tamiri ve değişimi sayfamızdan fiyat ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopum Çok Yavaş Çalışıyor Ne Yapabilirim ?

Acer laptop bilgisayarınız çok yavaş çalışıyorsa bunu iki ana madde de sıralayabiliriz.

 • Donanım Kaynaklı
 • Yazılım Kaynaklı

Donanım kaynaklı sorunlar dediğimiz yani harddisk, ram yada bakımsızlıktan kaynaklanabilir, (harddisk bozulmuş olabilir, ram bozulmuş olabilir yada yetersizdir ve bakımsızlıktan dolayı işlemci ısınır ve cihaz yavaşlamaya başlar.

Yazılımsal dediğimiz sorunlarda ise ya windows bozulmuştur yada virüsten dolayı yavaşlamaya başlamıştır.

Laptop hızlandırma sayfamızdan fiyat ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopumda ki Bazı Tuşlar Basmıyor Ne Yapabilirim ?

Acer laptopunuzda bazı tuşlar basmıyor diyorsanız üzülerek söylemeliyim tek tuş değişimi yapılmamaktadır. Komple klavye değişimi yapılmaktadır.

Bu arada şuna da değinelim, klavyeniz de bazı tuşların basmamasının sebebi yüzde 99 sıvı temasındandır. Bu durumda müşterilerimiz hep şu yanlışı yapıyor. Klavye değişiyor ama bakım yapılmıyor. Bu çok büyük bir yanlış. Bu yanlış sonucunda yani cihazın üstüne bir sıvı döküldü ise kesinlikle bir an evvel bakım yaptırılmalıdır. Aksi halde anakartta oksitlenme olur ve anakartta kısa devrelere yol açar. O yüzden sıvı temaslı olaylarda kesinlikle oksit temizliği yaptırılmalıdır.

Laptop klavye tamiri ve değişimi sayfamızdan fiyat ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acer Laptopum Aşırı Isınıyor Ne Yapabilirim ?

Acer dizüstü laptop bilgisayarlar da ki ısınma sorunu masaüstü bilgisayarlara göre daha fazladır. Çünkü, dizüstü bilgisayarların her zamankinden daha güçlü ve kompakt hale gelmesi, CPU (işlemci) performansındaki keskin bir artış, daha ince kasalar, güçlü GPU (grafik kart) ekran kartları ve daha yüksek çözünürlüklerde ve daha büyük ekranlar yüzünden laptoplar ısınır.

Acer dizüstü laptop bilgisayarlarda aşırı ısınma sorunu yada soğutma yöntemleri komple bakım ile geçmektedir. Fakat aşağı da ki işlemleri de yapmanızda fayda var,

 • Kaliteli bir laptop soğutucu alın.
 • Dizinizde kullanmayın.
 • Sert yüzeylerde kullanmayı tercih edin. Yataklarda kullanmak yapılan en büyük yanlışlardandır.
 • Güç seçenek ayarlarını kontrol edin. Yüksek performansta çalışıyorsa bir süreliğine güç tasarrufu seçeneğine getirin.
 • Uzun süreli kullanımlarda sıcaklık değerlerinin artması normaldir, bu yüzden bir süre dinlendirin.
 • Güneşin dik açıdan geldiği odalarda kullanmamaya çalışın.
 • Soğuk odalarda kullanın, özellikle klima veya vantilatör kullanıyorsanız yanına bir masa atın.
 • Denetim masasından güç ayarları bölümüne tıklayın. Güç ayarlarını değiştire basıp, işlemci durumunu 100’den 80’e düşürün.
 • Rami gereksiz yere şişirmeyin, bir anda birçok program açmayın.
 • Bilinçsiz bir şekilde yaptığınız overclock zarar vermiş olabilir, mutlaka bir bilene sorun.
 • Virüsleri temizleyin ve arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatın. Bunun için Game Booster programı önerilmektedir, program sayesinde oyunlarda veya grafik işlemlerde arka planda çalışan uygulamalar tamamen otomatik olarak kapatılır.
 • Sürekli olarak prize ve fişe takılı olarak kullanmayın. Bu işlem hem bataryaya zarar verir hemde ısınmaya yol açar.

Laptop fan temizliği ve komple bakım sayfamızdan fiyat ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye 'nin Her Yerine İndirimli Kargo Hizmetimiz Vardır

Türkiye 'nin neresinde olursanız olun, arızalı olan cihazınızı bizlere sürat kargo 1220430336 anlaşma kodu ile indirimli olarak gönderebilirsiniz.

Teknik Servisimize Gelecek Müşterilerimizin Dikkatine

Ürün stoğu ve servis yoğunluk durumu anlık olarak değiştiğinden sizleri bekletmemek adına randevulu sistemle çalışmaktayız. Bunun için gelmeden önce 0216 405 12 69 dan bizi arayarak yada 0532 440 82 66 whatsapp hattımıza yazarak kayıt oluşturmanızı rica ederiz.