laptop kısa devre arızası
Yazan:tamirkolik / Kategori / 0 Yorum

Laptop Anakart Kısa Devre Arızası

Laptop Anakart Kısa Devre Arızası Nedir, Nasıl Anlaşılır ?

Dizüstü bilgisayardaki bağlantıların düşük direnci olarak tanımlanabilir. Elektrik gücüne veren devre ve güç kaynağı arasındaki düşük direnç. Düşük dirençten dolayı yüksek akım geçirilir ve kısa devreye neden olur.

Laptop bilgisayarınızda kısa devre varsa, mevcut tüm gücü tüketerek dizüstü bilgisayarınızın açılmamasına neden olur . Net bir şekilde anlamak için, güç adaptörünüzün LED'i, prize taktığınızda yanıyor, ancak dizüstü bilgisayarı prize taktığınızda sönüyorsa, muhtemelen anakart da kısa devre sorunu vardır.

Laptop Anakart Kısa Devre Arızası Nasıl Yapılır ?

Laptop kısa devre arızası tamiri için anakart üzerinde ki komponentler (entegre, diyot, chip) kontrol edilir hangi komponentte sorun var ise o komponent üzerinde işlem yapılarak sorun çözülür.

Laptop Kısa Devreler Neden Olur ?

Laptop kısa devre arızaları oluşması genelde;

  • Bakımsızlıktan doğan ısınmalar,
  • Sıvı teması
  • Voltaj kaynaklı.

Laptoplarda kısa devrelerin çoğu bakımsızlıktan ve sıvı teması sonrasında ki oksitlerden kaynaklanmaktadır. Tecrübelerimize dayanarak bir laptopun bakım ömrü 1 yıldır. Yani yılda bir kez bakım yaptırmanız cihazınız için yerinde bir karar olacaktır.

Laptop komple bakım nedir, neden gereklidir hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için laptop fan temizliği ve termal macun yenileme ile komple bakım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca laptop sıvı teması sorunları sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Laptop Kısa Devre Arızası Tamir Ücreti Ne Kadar ?

Laptop kısa devre arızası tamiri ve fiyatları konusunda net fiyat verebilmek için arıza tespiti yapmak gerekir gerek fiyat gerekse daha detaylı bilgi için laptop anakart tamiri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.